Spotkania z Winami Sandomierszczyzny w Hotelu pod Ciżemką

Opublikowano: wtorek, 11 lipiec 2023 Iza Nowak

Degustacja win regionalnych, przekąski do wina, spotkania z lokalnymi winiarzami to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na miłośników lokalnych trunków. W soboty: 15 lipca 2023, 29 lipca 2023, 12 sierpnia 2023, 26 sierpnia 2023

Add a comment

Czytaj więcej...

Kurs na przewodnika po Sandomierzu. Można zdobyć dodatkowe kwalifikacje i nieźle zarobić

Opublikowano: niedziela, 08 maj 2022 Iza Nowak

Kurs przewodnika po Sandomierzu organizuje Biuro Przewodników i Zwiedzania Sandomierza, organizator turystyki przyjazdowej do Sandomierza. Bezpłatnie można zdobyć kwalifikacje i dorobić w sezonie letnim. Kurs na przewodnika po Sandomierzu to możliwość dołączenia do grona młodego zespołu profesjonalnych i licencjonowanych przewodników.

Add a comment

Czytaj więcej...

Mamy dwa najstarsze datowane dzwony w Polsce i Europie. Od tegorocznego lata można je oglądać w przykościelnej dzwonnicy

Opublikowano: środa, 30 wrzesień 2020 Iza Nowak

Za najstarszy dzwon w Polsce uchodził Nowak, zwany także Hermanem, zawieszony w Wieży Srebrnych Dzwonów na Wawelu. Najstarszym dzwonem w Polsce jest jednak dzwon Piotr, wiszący w dzwonnicy przy kościele świętego Jakuba w Sandomierzu.

Add a comment

Czytaj więcej...

Festiwal Czekolady w połowie września w Sandomierzu

Opublikowano: poniedziałek, 07 wrzesień 2020 Iza Nowak

Zapraszamy na 3. edycję Festiwalu Czekolady w Sandomierzu. Tradycyjnie spotykamy się na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu, w terminie 11-13 września 2020.

Add a comment

Czytaj więcej...

Ponad tysiąc turystów w Sandomierzu w pierwszy weekend po otwarciu hoteli. To dobra prognoza na epidemiczną przyszłość

Opublikowano: środa, 13 maj 2020 Iza Nowak

Weekend 9-10 maja był pierwszym od kilku tygodni, w czasie którego można było obserwować budzący się do życia ruch turystyczny. Turyści nie zapomnieli o Sandomierzu.

Add a comment

Czytaj więcej...

Z uciążliwymi dla zwiedzających restrykcjami od soboty otwarta Podziemna Trasa Turystyczna i Brama Opatowska

Opublikowano: piątek, 08 maj 2020 Iza Nowak

Od soboty, 9 maja Podziemna Trasa Turystyczna i Brama Opatowska są czynne dla zwiedzających w czasie pandemii koronawirusa.

Add a comment

Czytaj więcej...

Sandomierskie zabytki wznawiają działalność po koronawirusowej przerwie

Opublikowano: piątek, 01 maj 2020 Iza Nowak
Przejście pod Bramą Opatowską

Od poniedziałku na nowo będą otwarte niektóre atrakcje turystyczne Sandomierza. Na początek, w nowej rzeczywistości epidemiologicznej rozpoczną działalność: podziemna trasa turystyczna, brama opatowska i Sala – Gabinet Figur Woskowych.

Add a comment

Czytaj więcej...

Voucher Optymizmu. Pomysł na ożywienie turystyki w czasie epidemii

Opublikowano: wtorek, 28 kwiecień 2020 Iza Nowak
Ratusz w Sandomierz

Jedną z branż szczególnie boleśnie odczuwającą skutki szerzącej się pandemii koronawirusa jest branża turystyczna. Sandomierz, który od wielu lat turystyką stoi, musi zmierzyć się z problemem braku ruchu turystycznego i znaleźć sposób na jego rozwiązanie.

Add a comment

Czytaj więcej...

Drastyczne podwyżki cen biletów do sandomierskich atrakcji

Opublikowano: poniedziałek, 16 grudzień 2019 Iza Nowak

Koniec czasów taniego zwiedzania Sandomierza. Od 1 stycznia 2020 roku drożeją bilety wstępy do największych atrakcji turystycznych Sandomierza. Bilet wstępu na Bramę Opatowską ulgowy wzrósł o pięćdziesiąt procent, z 4 na 6 złotych. Ceny biletów nie zmieniły się w zbrojowni rycerskiej.

Add a comment

Czytaj więcej...

6. Święto Młodego Wina w Sandomierzu 2018

Opublikowano: wtorek, 23 październik 2018 Iza Nowak
6. Święto Młodego Wina Sandomierz 2018

Święto Młodego Wina Sandomierz 2018 rozpocznie się w tym roku 16 listopada 2018 i potrwa aż trzy dni - piątek, sobota, niedziela (18 listopada 2018). Program przygotowany przez organizatorów zapowiada się niezwykle interesująco. Jak co roku, tak i teraz będzie degustacja wina, ciekawe wykłady oraz koncerty.

Add a comment

Czytaj więcej...

Zwiedzanie Sandomierza meleksem. Alternatywa dla tych, co nie lubią dużo chodzić

Opublikowano: niedziela, 23 lipiec 2017 Lena Stankiewicz

Zwiedzanie Sandomierza meleksem jest alternatywą zwiedzania Sandomierza na piechotę. Meleksem objeżdża się najważniejsze miejsca. To dobry sposób dla osób, które nie chcą chodzić. Poza tym, meleks dowiezie do odległych o kilometr Wąwozu Królowej Jadwigi oraz bulwarów nad Wisłą.

Add a comment

Czytaj więcej...

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu otwarta

Opublikowano: sobota, 22 lipiec 2017 Iza Nowak

Po tygodniowej przerwie Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu jest już otwarta. Teraz zabytkiem administruje miasto. Zgodnie z wyrokiem sądu, dotychczasowy administrator zarządzający od 1977 roku, czyli Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, musiało oddać obiekt.

Add a comment

Czytaj więcej...

W Sandomierzu trwa Dookoła Wody Festiwal

Opublikowano: sobota, 22 lipiec 2017 Lena Stankiewicz

Wiele atrakcji czeka na miłośników żeglarskiej nuty. W Sandomierzu od piątku trwa Festiwal Dookoła Wody. Główne wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się nad Wisłą, na bulwarze imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie nie tylko muzyka żeglarska. Będzie można obejrzeć, a nawet popływać łodziami flisackimi.

Add a comment

Czytaj więcej...

Gdzie spać w Sandomierzu? Prezentujemy pokoje gościnne W ogrodzie

Opublikowano: sobota, 15 lipiec 2017 Adam Majewski

Jedno z niewielu miejsc noclegowych z ciekawym widokiem za oknem na najstarszą część Sandomierza. Do tego urzeka położenie, w ogrodzie. Wiosną, latem można wyjść z kawą na powietrze i siąść wśród zieleni przy stoliku, napawając się pięknym krajobrazem, wsłuchując się w ciszę prastarego grodu.

Add a comment

Czytaj więcej...

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu nieczynna do odwołania

Opublikowano: piątek, 14 lipiec 2017 Iza Nowak

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierza, największa atrakcja miasta, jest nieczynna. Dotychczasowy administrator, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Sandomierzu na mocy wyroku sądu oddało lochy miastu. Turyści oraz grupy zorganizowane odchodzą od drzwi trasy z przyslowiowym kwitkiem.

Add a comment

Czytaj więcej...

W Sandomierzu powstaną kopie wnętrz komendy i plebanii z serialu Ojciec Mateusz

Opublikowano: sobota, 11 luty 2017 Iza Nowak
W Sandomierzu powstanie muzeum Ojca Mateusza

Wierna kopia wnętrza serialowych: komendy policji oraz plebanii Ojca Mateusza powstanie w Sandomierzu. Do tego we wnętrzach będzie można obejrzeć figury woskowe przedstawiające bohaterów kojarzonych z serialu. Przygotowanie atrakcji turystycznej związanej w jednym z najbardziej popularnych seriali w Polsce rozpocznie się niebawem.

Add a comment

Czytaj więcej...

Sandomierscy karatecy w Nowy Rok na treningu na Rynku Starego Miasta

Opublikowano: środa, 04 styczeń 2017 Lena Stankiewicz

Tradycyjnie jak co roku 1 stycznia o godzinie 12 sandomierscy karatecy przywitali  Nowy Rok treningiem na Rynku Starego Miasta. Trening cieszył się dużym zainteresowaniem turystów, których w tym roku było dużo. Bieg zakończył się treningiem w Sandomierskim Klubie przy ulicy Patkowskiego, gdzie karatecy wykonali 2017 uderzeń technik ręcznych.

Add a comment

Czytaj więcej...

Chcą spędzać święta w Sandomierzu. Na Boże Narodzenie i Sylwestra wolnych miejsc noclegowych już nie ma

Opublikowano: czwartek, 15 grudzień 2016 Iza Nowak
Sandomierska Starówka w święta Bożego Narodzenia tętniła życiem

Wydawałoby się, że w święta zazwyczaj każdy będzie siedział z rodziną przy stole. Nic z tego. Czasy się zmieniły. Coraz częściej zamieniamy leniwe święta na aktywny wypoczynek, tym bardziej, jak pogoda sprzyja. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt w Sandomierzu. Na Boże Narodzenie i Sylwestra wolnych miejsc noclegowych w Sandomierzu już nie ma.

Add a comment

Czytaj więcej...

Świąteczna dekoracja ulic już gotowa

Opublikowano: czwartek, 01 grudzień 2016 Lena Stankiewicz
Świąteczna dekoracja rozbłyśnie od grudnia

Jak co roku przed świętami, w Sandomierzu montowana jest bożonarodzeniowa dekoracja. Na Starym Mieście, nad ulicami zawieszono już girlandy, a przy lampach pojawiły się gwiazdki.

Add a comment

Czytaj więcej...

Dobiegło końca Święto Młodego Wina w Sandomierzu. Incydent z celnikami w tle

Opublikowano: niedziela, 20 listopad 2016 Lena Stankiewicz

Dobiegło końca Święto Młodego Wina, organizowane przez Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Była to czwarta edycja imprezy, cieszącej się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Do miasta przyjechało prawie 500 gości z całej Polski i nie tylko. Czekały na nich spotkania, warsztaty ze specjalistami, a przede wszystkim młode wino z jedenastu lokalnych winnic.

Add a comment

Czytaj więcej...