Voucher Optymizmu. Pomysł na ożywienie turystyki w czasie epidemii

Opublikowano: wtorek, 28 kwiecień 2020 Iza Nowak Drukuj E-mail
Widok na Wisłę i Sandomierz z Gór Pieprzowych

Jedną z branż szczególnie boleśnie odczuwającą skutki szerzącej się pandemii koronawirusa jest branża turystyczna. Sandomierz, który od wielu lat turystyką stoi, musi zmierzyć się z problemem braku ruchu turystycznego i znaleźć sposób na jego rozwiązanie.

 Panaceum na uzdrowienie sandomierskiej turystyki mają być Vouchery Optymizmu. Z taką inicjatywą wyszedł Urząd Miejski w Sandomierzu, przy współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury. Akcja zakłada sprzedaż pakietowych usług turystycznych w promocyjnych cenach w formie bonów, które będzie można zrealizować po ustaniu zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa.

Promocyjne ceny mają dotyczyć nie tylko biletów wstępu do poszczególnych obiektów turystycznych (Podziemna Trasa Turystyczna. Brama Opatowska, Muzeum Okręgowe w Zamku), ale także, wraz z Voucherem, rabatów w ofercie gastronomicznej i hotelarskiej oraz przewodnickiej.

W ten sposób miasto zachęca przedsiebiorców do połączenia sił i wspólnego działania na rzecz ożywienia ruchu turystycznego. Pełna oferta Voucherów Optymizmu jest dostępna na stronie internetowej sandomierz.travel. Sprzedaż Voucherów odbywa się przede wszystkim w formie online. Bony będzie można również nabyć w formie papierowej w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku. Vouchery mają być ważne do końca 2020 roku tak, by umożliwić turystom swobodne ich zrealizowanie po ustaniu pandemii. Niewiadomo jednak, do kiedy będzie prowadzona sprzedaż voucherów i jaka będzie ich ilość.

- Miejmy jednak nadzieję, że akcja spotka się z pozytywnym odbiorem potencjalnych turystów, którzy skuszeni promocyjnymi cenami, jak najszybciej powrócą na sandomierskie szlaki - mówi Michał Leszczyński, prezes zarządu Biura Przewodników i Zwiedzania Sandomierza. (k)