Ponad tysiąc turystów w Sandomierzu w pierwszy weekend po otwarciu hoteli. To dobra prognoza na epidemiczną przyszłość

Opublikowano: środa, 13 maj 2020 Iza Nowak Drukuj E-mail

Weekend 9-10 maja był pierwszym od kilku tygodni, w czasie którego można było obserwować budzący się do życia ruch turystyczny. Turyści nie zapomnieli o Sandomierzu.

 Piękna, słoneczna pogoda, wysokie temperatury, na nowo otwarte atrakcje turystyczne przyciągnęły do Sandomierza ponad tysiąc zwiedzających. Sandomierska starówka ponownie tętniła życiem. Turyści nie tylko chętnie spacerowali po Starym Mieście, ale również odwiedzili główne obiekty i muzea, które po niemalże dwumiesięcznej przerwie, wznowiły działalność.

Jak podaje Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury, tylko w sobotę i niedzielę na Bramę Opatowską weszło 406 osób, a Podziemną Trasę Turystyczną zwiedziło 161 turystów.

Na zwiedzających czekały również Muzeum Okręgowe, Muzeum Diecezjalne i gabinet figur woskowych "Świat Ojca Mateusza". Na sandomierskiej starówce, ku uciesze turystów, znów pojawiły się stragany z pamiątkami. Otwarto niewielkie punkty gastronomiczne sprzedające gofry i zapiekanki. Według dyrektora Dumina, tak dobry wynik w pierwszy weekend po otwarciu miejsc noclegowych, jest dobrym prognostykiem na przyszłość i dowodzi, że Sandomierz nadal cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony turystów.