Kurs na przewodnika po Sandomierzu. Można zdobyć dodatkowe kwalifikacje i nieźle zarobić

Opublikowano: niedziela, 08 maj 2022 Iza Nowak Drukuj E-mail

Kurs przewodnika po Sandomierzu organizuje Biuro Przewodników i Zwiedzania Sandomierza, organizator turystyki przyjazdowej do Sandomierza. Bezpłatnie można zdobyć kwalifikacje i dorobić w sezonie letnim. Kurs na przewodnika po Sandomierzu to możliwość dołączenia do grona młodego zespołu profesjonalnych i licencjonowanych przewodników.

Rozpoczęcie kursu przewidziano na marzec 2023. Zakończenie na maj - czerwiec 2023.

Uwaga: Po pomyślnym zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu, każdemu, kogo pasjonuje Sandomierz, jego historia i miejsce, biuro zapewnia udział w bezpośredniej obsłudze przewodnickiej swoich klientów w 2022 roku i latach kolejnych.

Zajęcia w liczbie 165 godzin (zajęcia teoretyczne, praktyczne, wyjazdy poglądowe i szkoleniowe, praktyki) będą odbywały się w weekendy: piątek - sobota - niedziela lub sobota i niedziela. Wykłady teoretyczne prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę i specjalistów w swoich dziedzinach, w tym wykładowców akademickich. Po zakończeniu kursu i w trakcie, biuro nie wymaga, jak inni, podpisania "lojalki" i nie nakłada na osobę po kursie zakazu oprowadzania dla konkurencyjnych podmiotów.

Warunki przyjęcia na kurs:
1. zamiłowanie do historii  i dziedzictwa Sandomierza, turystyki i krajoznawstwa,
2. wykształcenie minimum średnie (świadectwo ukończenia szkoły średniej lub dyplom ukończenia szkoły wyższej),
3. ukończone 18 lat,
4. dobra prezencja i umiejętność poprawnego wysławiania się,
5. dobra kondycja fizyczna
6. znajomość języka obcego /potwierdzonego certyfikatem na poziomie zaawansowanym/ będzie dodatkowo premiowana, w tym finansowo (nie jest to wymóg przyjęcia na kurs)

Cena kursu: BEZPŁATNIE, obejmuje zajęcia teoretyczne, praktyczne i praktyki.

Program kursu to 165 godzin zajęć z zakresu:
* historia Sandomierza
* kultura, sztuka Sandomierza
* obiekty dziedzictwa materialnego i niematerialnego Sandomierza
* geografia turystyczna, atrakcje turystyczne Sandomierza, okolic i województwa
* topografia Sandomierza, okolic i województwa
* metodyka i technika oprowadzania
* trasy zwiedzania Sandomierza
* zajęcia w sandomierskich muzeach i zabytkach
* zajęcia praktyczne z przewodnikami
* egzamin teoretyczny i praktyczny

Jak zgłosić kandydaturę na kurs na przewodnika po Sandomierzu?

1. Wypełnij kwestionariusz, który możesz pobrać tutaj >>> Kwestionariusz

2. Dołącz zdjęcie (cyfrowe) lub dołącz link do profilu na Facebooku lub innym

3. Odeślij wszystko na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Czekaj cierpliwe na kontakt. Biuro skontaktuje się wyłącznie z wybranymi osobami

Oryginalne źródło informacji: https://przewodnicy.sandomierz.pl/kurs-przewodnik-po-sandomierzu

Dodatkowe pytania pod numerem telefonu 15 832 54 62 lub 889 900 602

 

Organizatorem kursu jest Biuro Przewodników i Zwiedzania Sandomierza Sp. z o. o. z siedzibą w Sandomierzu przy ulicy Rynek 3.

Biuro Przewodników i Zwiedzania Sandomierza posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie. Jest rzetelnym i sprawdzonym podmiotem gospodarczym, zespołem młodych osób, przedsiębiorstwem wyłącznie z kapitałem polskim. Posiada w dyspozycji wykwalifikowanych przewodników tylko z państwowymi uprawnieniami. Zajmuje się kompleksową organizacją zwiedzania Sandomierza i okolic. Rocznie obsługuje ponad tysiąc grup wycieczkowych, co czyni firmę liderem w województwie świętokrzyskim. Jest najchętniej wybieranym biurem w Sandomierzu.

Biuro posiada bogate oświadczenie w obsłudze turystów. Obsługuje szkoły, przedszkola, uczelnie, firmy, państwowe i prywatne zakłady pracy, urzędy centralne i samorządowe, agendy rządowe, osoby prywatne i instytucje kościelne, parafie, stowarzyszenia, instytucje publiczne. Posiada zezwolenie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz niezbędne wpisy do rejestrów, gwarancje, ubezpieczenia, polisy. Jesteśmy rzetelnym i legalnym podmiotem gospodarczym. Rocznie obsługuje kilkadziesiąt tysięcy turystów, setki szkół, dziesiątki instytucji publicznych, firm, stowarzyszeń, parafii, zakładów pracy prywatnych i państwowych.