W Sandomierzu trwa Dookoła Wody Festiwal

Opublikowano: sobota, 22 lipiec 2017 Lena Stankiewicz Drukuj E-mail

Wiele atrakcji czeka na miłośników żeglarskiej nuty. W Sandomierzu od piątku trwa Festiwal Dookoła Wody. Główne wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się nad Wisłą, na bulwarze imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie nie tylko muzyka żeglarska. Będzie można obejrzeć, a nawet popływać łodziami flisackimi.

Coroczny festiwal rozpoczął się już w piątek wieczorem od przywitania tradycyjnej floty wiślanej. Były też koncerty. Na scenie zobaczyliśmy: Flis Kiss Trio, formację Juszkiewicz & Hanuszkiewicz, Krzysztofa i Jaśka Trebunia - Tutka, którzy zaprezentowali muzykę z Podhala i Sandomierszczyzny. Na scenie zaprezentowała się ze śpiewem Ola Członka, grająca też na lirze korbowej.

Od sobotniego południa nad Wisłą można było obejrzeć tak zwany postój flisacki. Były animacje dla dzieci i dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość rozmowy ze szkutnikiem i cieślą. Z kolei wieczorem w sobotę mnóstwo osób oglądało paradę tradycyjnej floty wiślanej. Tymczasem na scenie folkowe i żeglarskie piosenki prezentowały Banana Boat i Hambawenah.

Na niedzielne południe zaplanowano pożegnanie flisu Sandomierz - Warszawa - Gdańsk.

Organizatorem festiwalu jest Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury.