6. Święto Młodego Wina w Sandomierzu 2018

Opublikowano: wtorek, 23 październik 2018 Iza Nowak Drukuj E-mail
6. Święto Młodego Wina Sandomierz 2018

Święto Młodego Wina Sandomierz 2018 rozpocznie się w tym roku 16 listopada 2018 i potrwa aż trzy dni - piątek, sobota, niedziela (18 listopada 2018). Program przygotowany przez organizatorów zapowiada się niezwykle interesująco. Jak co roku, tak i teraz będzie degustacja wina, ciekawe wykłady oraz koncerty.

W wybranych lokalach przygotowano degustacje wina. Jednak by wziąć udział w święcie, trzeba posiadać tak zwany paszport enoturysty. Warto podkreślić, że liczba uczestników święta jest ograniczona. W tym roku organizatorzy przygotowali tylko pół tysiąca paszportów. Wydarzenie organizuje Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Paszport można zamówić pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Cena paszportu wynosi sto złotych.

Paszport enoturysty zawiera bilet wstępu na degustacje młodego wina z miejscowych winnic, mapkę z lokalami biorącymi udział w święcie, kieliszek, torebkę - zawieszkę.

W sobotni wieczór organizatorzy zaplanowali koncert. Wystąpi zespół Hambawenah. W niedzielę - zgodnie z tradycją - dzień otwarty winnic, biorących udział w imprezie.

Święto Młodego Wina Sandomierz 2018 wzbogacą interesujące warsztaty winiarskie prowadzone przez: Monikę Bielkę - Vescovi ze Szkoły Sommelierów w Krakowie - „Zasady łączenia win z potrawami” oraz Maćka Nowickiego dziennikarza portalu „Winicjatywa” i magazynu winiarskiego „Ferment” - „Sandomierskie i bratanki. Degustacja win z Sandomierszczyzny i krajów ościennych”.