Chcą spędzać święta w Sandomierzu. Na Boże Narodzenie i Sylwestra wolnych miejsc noclegowych już nie ma

Opublikowano: czwartek, 15 grudzień 2016 Iza Nowak Drukuj E-mail
Sandomierska Starówka w święta Bożego Narodzenia tętniła życiem

Wydawałoby się, że w święta zazwyczaj każdy będzie siedział z rodziną przy stole. Nic z tego. Czasy się zmieniły. Coraz częściej zamieniamy leniwe święta na aktywny wypoczynek, tym bardziej, jak pogoda sprzyja. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt w Sandomierzu. Na Boże Narodzenie i Sylwestra wolnych miejsc noclegowych w Sandomierzu już nie ma.

Jeszcze kilka lat temu, w święta Sandomierz świecił pustkami. Na spacer wychodzili tylko miejscowi i to wyłącznie jak była pogoda. Od pewnego czasu można zauważyć, że do miasta na święta, czyli na dłużej przyjeżdżają turyści. Wybierają Sandomierz na miejsce, w którym spędzą kilka dni świąt. O tym, jak duży jest ruch świadczy brak wolnych miejsc noclegowych w okresie świątecznym. Wolnych miejsc nie ma już na Sylwestra.

Jak powiedział Artur Dul z hotelu Pod Ciżemką, położone w samym sercu Starego Miasta, o wolne miejsca na święta turyści pytali już od jesieni.

Tymczasem do Sandomierza, na jeden dzień, chętnie przyjeżdżają turyści w pierwszy lub drugi dzień świąt. Do miasta przyjeżdżają niejako przy okazji, po drodze do rodziny lub w drodze powrotnej.

Noclegów można jeszcze szukać na stronie noclegi.sandomierz.pl