W Sandomierzu powstaną kopie wnętrz komendy i plebanii z serialu Ojciec Mateusz

Opublikowano: sobota, 11 luty 2017 Iza Nowak Drukuj E-mail
W Sandomierzu powstanie muzeum Ojca Mateusza

Wierna kopia wnętrza serialowych: komendy policji oraz plebanii Ojca Mateusza powstanie w Sandomierzu. Do tego we wnętrzach będzie można obejrzeć figury woskowe przedstawiające bohaterów kojarzonych z serialu. Przygotowanie atrakcji turystycznej związanej w jednym z najbardziej popularnych seriali w Polsce rozpocznie się niebawem.

W Sandomierzu nie ma, oprócz plenerów, żadnego miejsca kojarzonego jednoznacznie z serialem. Turyści chcą odwiedzić kościół czy plebanię. Myślą, że te dwa obiekty są w Sandomierzu. Jednak kościół jest pod Warszawą, a plebania w jednej z dzielnic Warszawy.

- Turyści są rozczarowani tym, że mogą jedynie zobaczyć, którędy Rynkiem jeździ na rowerze Ojciec Mateusz - wyjaśnia Michał Leszczyński przewodnik po Sandomierzu z "Przewodnicy.Sandomierz.pl". - Nie ma nic namacalnego, co jednoznacznie kojarzy się z serialem. Odwiedzający Sandomierz rozpoznają miejsce, które jest serialowym wejściem do komendy policji, na co dzień, wejście do jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego.

Teraz ma to się zmienić. Powstanie gabinet figur woskowych, replika komendy oraz plebanii. Po wnętrzach oprowadzi przewodnik. Zwiedzanie ma zająć do 25 minut. We wnętrzach znajdą się też zdjęcia z planu serialu. Osoby, które odwiedzą miejsce, będą mogły poznać szczegóły kolejnych odcinków oraz zobaczyć, jakie nowe postacie pojawią w kolejnych częściach przygód księdza detektywa Mateusza Żmigrodzkiego, który pomaga policji rozwiązywać zagadki kryminalne.

Więcej o gabinecie figur woskowych przeczytasz tutaj >> Gabinet figur woskowych w Sandomierzu! Zobaczymy bohaterów serialu "Ojciec Mateusz"