W święta Sandomierz pełen turystów

Opublikowano: niedziela, 27 grudzień 2015 Lena Stankiewicz Drukuj E-mail
Sandomierska Starówka w święta Bożego Narodzenia tętniła życiem

Wydawałoby się, że w święta zazwyczaj każdy będzie siedział z rodziną przy stole. Nic z tego. Czasy się zmieniły. Coraz częściej zamieniamy leniwe święta na aktywny wypoczynek, tym bardziej, jak pogoda sprzyja. Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia Sandomierz nie narzekał na brak turystów.

Jeszcze kilka lat temu, w święta Sandomierz świecił pustkami. Na spacer wychodzili tylko miejscowi i to wyłącznie jak była pogoda. Od pewnego czasu można zauważyć, że do miasta na święta, czyli na dłużej przyjeżdżają turyści. Wybierają Sandomierz na miejsce, w którym spędzą kilka dni świąt. O tym, jak duży jest ruch świadczy brak wolnych miejsc noclegowych w okresie świątecznym Wolnych miejsc nie ma już na Sylwestra.

Specjalnie do Sandomierza, na jeden dzień przyjeżdżają turyści właśnie w pierwszy lub drugi dzień świąt. Często jest tak, że do miasta przyjeżdżają przy okazji, po drodze do rodziny lub w drodze powrotnej. Kiedy rozmawialiśmy z turystami, podkreślali też chęć zobaczenia Sandomierza w kontekście serialu Ojciec Mateusz.

Nawet miejscowa redakcja Radia Kielce zauważyła, że w Sandomierzu święta spędzają turyści. Rozgłośnia donosi:

Bardzo wielu turystów z różnych stron kraju spędza święta Bożego Narodzenia w Sandomierzu. Miejsca noclegowe rezerwowano już kilka miesięcy temu. Na starym mieście można było spotkać całe grupy spacerujących. Zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni korzystali ze słonecznej pogody. Otwarta dla zwiedzających były: Brama Opatowska, Podziemna Trasa Turystyczna i Zamek, czyli siedziba Muzeum Okręgowego. Turyści licznie odwiedzają też kościoły. <źródło: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-38567>