Ogromna oglądalność nowego sezonu Ojca Mateusza

Opublikowano: piątek, 18 marzec 2016 Lena Stankiewicz Drukuj E-mail
Serial Ojciec Mateusz wciąż bije rekordy popularności

Wyemitowany w czwartek w Pierwszym Programie Telewizji Polskiej pierwszy odcinek piętnastej serii Ojca Mateusza obejrzało ponad cztery miliony widzów. Oznacza to, że serial wciąż bije rekordy popularności, dając Telewizji Polskiej największą oglądalność o tej porze.

Emitowany od listopada 2008 roku serial z Arturem Żmijewskim w roli księdza Mateusza Żmigrodzkiego, w czwartek był najchętniej oglądanym programem telewizyjnym. Według informacji przekazanych przez Telewizję Polską, pierwszy odcinek przygód księdza detektywa obejrzało w czwartek, 3 marca ponad 4,4 miliona osób. Widownia pierwszego odcinka w wiosennej ramówce była większa od premierowego odcinka poprzedniej serii, która 3 września ubiegłego roku zainteresowała 4,17 miliona osób. To dzięki widowni serialu, pierwszy program Telewizji Polskiej był najchętniej wybieraną stacją spośród wszystkich istniejących.

Ojciec Mateusz jest polską wersją włoskiego serialu Don Matteo. W nowym sezonie w Sandomierzu, w którym przestępców tropi nie tylko grupa świetnych policjantów, ale także Ojciec Mateusz, pojawił się nowy policjant, aspirant Antoni Dziubak (Bartłomiej Firlet) oraz naczelnik komendy wojewódzkiej, Aleksander Morus (Redbad Klynstra).

Czytaj więcej: >> Ojciec Mateusz jest z Sandomierza