Jarmark Walentynkowy w Sandomierzu

Opublikowano: wtorek, 02 luty 2016 Lena Stankiewicz Drukuj E-mail

Szykuje się wielka impreza w Sandomierzu z okazji Święta Zakochanych. Na sandomierskiej Starówce o godzinie 10 rozpocznie się Jarmark Walentynkowy, a na nim: rękodzieło, słodycze, kwiaty, koszulki, kubeczki i inne podarunki, które można wręczyć ukochanej - ukochanemu.

O godzinie 14.30 serce do nieba, organizatorzy zapraszają zakochanych na sandomierski Rynek Starego Miasta, gdzie będzie można pomóc zapełnić niebo czerwonymi serduszkami, puszczając swój sercowy balonik (do pobrania u organizatora). O godzinie 16 koncert niespodzianka.

Tego dnia organizatorzy zapraszają do udziału w Walentynkowej odsłonie akcji 100%Sandomierza za 50%.

Walentynkowe atrakcje również w Koprzywnicy, oddalonej o 18 kilometrów od Sandomierza. Koprzywnica szczyci się jednym z najciekawszych w regionie zabytków, dawnym klasztorem Cystersów. W XVII-wiecznej, dobudowanej do kościoła bibliotece znajduje się teraz kaplica świętego Walentego ze słynącym łaskami obrazem i jedynymi w Polsce relikwiami tego świętego.
Z tej okazji warto wziąć udział w Koprzywnickim Święcie Zakochanych
Wśród atrakcji:
? Kiermasz Walentynkowy na parkingu przykościelnym w godzinach od 8 do 13;
? Błogosławieństwo narzeczonych, poświęcenie pierścionków zaręczynowych na mszy o godzinie 17, po mszy serduszko-niespodzianka;
? stoiska domu kultury z wypiekami i rękodziełem

po wcześniejszym umówieniu:
? zwiedzanie pocysterskiego obiektu kościelno-klasztornego (za pomocą gry terenowej quest), w godzinach 9-10.15 oraz  11-12
? degustacja cysterskiego jadła